honda

Używane auto z salonu – czy warto?

Na zakup używanego samochodu decyduje się wielu Polaków – przede wszystkim z racji na niższą cenę auta. Za mniejsze pieniądze można nabyć pojazd z bardzo dobrym wyposażeniem i w świetnym stanie technicznym – wybór jest naprawdę spory.

Używany samochód – nie tylko od osoby prywatnej

Większość transakcji na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce jest zawierana pomiędzy osobami prywatnymi. Warto jednak pamiętać o innych rozwiązaniach, m.in. o możliwości nabycia używanego auta w salonie. Należy przy tym podkreślić, że musi to być doświadczony salon cieszący się zaufaniem klientów i mocną pozycją w branży. Współpraca ze sprawdzonym dealerem przynosi szereg korzyści, opłaca się zatem wziąć tą opcję pod uwagę. Niektóre salony takie jak np. Honda Plaza specjalizują się w sprzedaży używanych aut konkretnych marek.

Używane auta z salonu – tylko sprawdzone egzemplarze

W porządnych salonach handlujących używanymi pojazdami można nabyć wyłącznie sprawdzone samochody – zarówno pod względem techniczny, jak i prawnym. Pełna dokumentacja serwisowa, naprawy wyłącznie w autoryzowanych serwisach, rzeczywisty przebieg – to właśnie gwarantują najlepsi dealerzy. Honda oraz inne popularne marki najczęściej królują u takich sprzedawców. Plusem nabycia auta sygnowanego marką znanego producenta jest brak problemów z dostępnością części. To niezmiernie istotne głównie w kontekście kosztów serwisowych.

Używane auta z salonu – z gwarancją dealera

Gwarancja dealera to obecnie standard w przypadku używanych samochodów z salonu. Ma ona na celu podniesienie atrakcyjności oferty i zachęcenie do zakupu pojazdu. Gwarancja dealera określana jest także mianem serwisowej – w żadnym razie nie wolno jej utożsamiać z gwarancją producenta. Przed dokonaniem takiego zakupu należy bardzo dokładnie przeczytać umowę i zapoznać się z warunkami gwarancji. Obejmuje ona jedynie wybrane usterki, które można naprawić bezpłatnie w serwisach wskazanych przez sprzedawcę. Cena gwarancji stanowi wypadkową kilku czynników.

https://www.hondaplaza.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + cztery =

kamizelka ratunkowa Wcześniejszy wpis Gdzie kupić dobre kamizelki asekuracyjne?
Następny wpis Dlaczego warto sprzedać auto do skupu?