kamizelka ratunkowa

Gdzie kupić dobre kamizelki asekuracyjne?

Zbliża się lato: czas niekończącej się radości z wszelkich form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Już teraz należy podjąć się przygotowań, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie. Jeżeli chodzi o sporty wodne – te bardziej i mniej ekstremalne – niezbędnikiem wyposażenia z pewnością są kamizelki asekuracyjne. Jakie wybrać i gdzie się w nie zaopatrzyć?

Niech nie zmyli Cię nazewnictwo

W dzisiejszych czasach pojęcie kamizelek asekuracyjnych często stosuje się zamiennie z kamizelkami ratunkowymi. Nic bardziej mylnego – są to dwa odrębne akcesoria służące zupełnie czemuś innemu. Co je różni?

 • Kamizelka ratunkowa i wszystkie jej właściwości są szczegółowo opisane w międzynarodowej konwencji SOLAS. Posiadanie tego typu kamizelki i innych środków ratunkowych na jednostkach pływających regulowane jest przepisami prawa. Charakteryzuje się bardzo dobrą wypornością, zdolną do utrzymania na powierzchni wody osobę ranną, a nawet nieprzytomną. Obfity kołnierz sprawia, że człowiek momentalnie obraca się oraz utrzymuje w dogodnej do oddychania pozycji.
 • Kamizelki asekuracyjne (jak nazwa wskazuje) są środkiem jedynie asekuracyjnym, mającym za zadanie wspomóc człowieka w utrzymaniu się na wodzie. Powinny nosić je osoby potrafiące pływać. Świetnie nadają się do uprawiania sportów wodnych. Na rynku obecnie spotkać można wiele różnorodnych modeli dostosowanych mniej lub bardziej do konkretnej dyscypliny sportowej.

Producenci dobrych kamizelek asekuracyjnych

Poniżej znajduje się krótkie zestawienie najlepszych producentów kamizelek asekuracyjnych. Produkty tych marek można znaleźć w dobrych sklepach ze sprzętem do sportów wodnych oraz w wielu wypożyczalniach.

 • Aquarius – polski producent działający nieprzerwanie od prawie 40 lat z siedzibą w województwie pomorskim. Znany w Polsce i za granicą z produkcji wysokiej klasy kajaków polietylenowych. Sponsor wielu niesamowitych wypraw podróżniczych. Kamizelki asekuracyjne z logiem Aquariusa cechują się niezawodnością, ciekawym designem, praktycznym zastosowaniem oraz bardzo korzystnymi cenami.
 • Rebel – owoc współpracy powyższego Aquariusa ze światowej sławy wizjonerem Johanem Wirsen’em. Każdy wyrób Rebela charakteryzuje się wysoką jakością. Kamizelka asekuracyjna o nazwie “Pro Rebel” daje niczym nie skrępowaną swobodę ruchów gwarantując przy tym maksymalny poziom bezpieczeństwa.
 • NRS (Northwest River Supplies) – firma ciesząca się popularnością na całym świecie. Słynie z produkcji kamizelek asekuracyjnych, toreb, etui, a nawet desek SUP czy akcesoriów transportowych. Trzeba przyznać, że prezentowana przez NRS oferta jest bardzo różnorodna.
 • Feel Free – marka o zasięgu globalnym, niesamowicie popularna w Stanach Zjednoczonych. Co produkuje? Kamizelki asekuracyjne, kajaki, wiosła, torby itp.
 • Peak UK – producent współpracujący ze sportowcami. Bazując na ich sugestiach i doświadczeniu zajmuje się wyrobem nie tylko kamizelek asekuracyjnych, ale także odzieży czy obuwia.

Zapewniam, że decydując się na kamizelkę asekuracyjną z logiem którejkolwiek z wymienionych wyżej marek, dokonasz dobrego i słusznego wyboru. Z pewnością się nie zawiedziesz.

Jakie rodzaje kamizelek asekuracyjnych znajdziesz na rynku?

Tak jak już wyżej wspomniano, rynek obfituje w kamizelki asekuracyjne adresowane konkretnym dyscyplinom sportowym. Jakie kapoki możesz znaleźć w sklepie?

 • kamizelki asekuracyjne wędkarskie – w charakterystycznym ubarwieniu moro
 • kamizelka asekuracyjna kajakowa – przystosowana do wielogodzinnego wiosłowania’
 • kapok dla wind- i kitesurferów – szczególnie popularny model MQ Plus Sea Bird Aquarius
 • kamizelki regatowe
 • a nawet…kapok dla psa – niezastąpiony na jednostkach pływających, skutecznie wspomoże pupila w utrzymaniu się na powierzchni wody

Kamizelki asekuracyjne – gdzie kupić?

Z czystym sumieniem mogę polecić sklep internetowy gosup.pl. To miejsce skupia ofertę produktową wielu producentów z całego świata – w tym również tych wspomnianych powyżej. Sprawdź dokładnie swoje wymiary i dobierz odpowiedni rozmiar korzystając z dostępnych tabeli rozmiarów. Złożenie tam zamówienia jest dziecinnie proste!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 8 =

Wcześniejszy wpis Skrzynka narzędziowa na kółkach Qbrick – dlaczego warto mieć ją u siebie?
honda Następny wpis Używane auto z salonu – czy warto?