Od czego zależy cena złomowania samochodu?

Nienadający się do dalszej eksploatacji pojazd powinien trafić do kasacji. Wbrew pozorom dla jego właściciela nie jest to uciążliwy obowiązek, a okazja do całkiem przyzwoitego zarobku. Firmy specjalizujące się w złomowaniu są bowiem w stanie zapłacić konkretną sumę za oddany samochód – i to niezależnie od jego stanu technicznego. Ile konkretnie można zyskać? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Dlatego przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się wszystkiego na ten temat i zobaczyć, czy oferowana przez stację demontażu kwota należy do uczciwych.

Indywidualna wycena za złomowanie auta

Wszystko określa się z pomocą kilku czynników. Dlatego dwie osoby posiadające podobne samochody mogą otrzymać różne sumy za kasację. Zacznijmy od wyjaśnienia, że do stacji demontażu określają stawkę za każdy kilogram złomu. Jej wysokość zależy zaś od tego, z jakim modelem i rodzajem auta ma się do czynienia (np. osobowym lub dostawczym), jego rocznikiem czy stopniem uszkodzenia.

Duże znaczenie mają też obecna cena złomu i sytuacja na rynku. W regionach, gdzie konkurencja jest względnie wysoka, firmy specjalizujące się w autokasacji muszą postawić na korzystniejszy z punktu widzenia klienta cennik. Średnia stawka za kilogram złomu zależy więc od tego, gdzie znajduje się skup aut. Koszalin i Bydgoszcz mogą liczyć na korzystną wycenę z uwagi na dostęp do profesjonalnych ofert takich przedsiębiorstw, jak np. Scrabcar.

Co uznaje się za auto kompletne?

Jednak największy wpływ na ostateczną wycenę ma fakt oddania do złomowania auta kompletnego. Co to właściwie oznacza? W praktyce chodzi o pojazdy, których masa wynosi przynajmniej 90% wartości określonej w dowodzie rejestracyjnym. Tylko wtedy można uzyskać najatrakcyjniejszą stawkę.

W przypadku, gdy auto nie spełnia tego wymagania, stacja demontażu nalicza kary umowne za każdy brakujący kilogram. Dlatego nie opłaca się zabierać zbyt wielu rzeczy z pojazdu przed oddaniem go do skupu.

Kiedy opłaca się złomować samochód?

W świetle powyższych informacji należy wywnioskować, że oddanie do kasacji nienadającego się już do jazdy pojazdu jest zawsze opłacalne, ponieważ niezależnie od jego stanu technicznego otrzyma się przynajmniej kilkaset złotych. Oczywiście można poczekać na moment, w którym ceny złomu zwyżkują, jednak wymaga to śledzenia rynku i dobrej w nim orientacji. A potencjalne korzyści nie są aż tak duże, by specjalnie na nie czekać. Można więc z całą pewnością stwierdzić, że stary samochód najlepiej oddać jak najszybciej, dzięki czemu otrzymane pieniądze zasilą budżet na zakup nowego auta.

Gdzie uzyskać najlepszą cenę za złomowanie auta?

W tej kwestii polecamy uwadze usługi świadczone przez markę Scrabcar. Wyróżniają się atrakcyjnymi cenami zakupu, a także wysokiej jakości obsługą klienta. Dzięki temu zyskuje się pewność, że trafiło się na profesjonalny skup aut. Bydgoszcz i Koszalin należą do miast, w których można z łatwością skorzystać z oferty kasacji pojazdów. Zachęcamy więc mieszkańców regionu do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby dowiedzieć się więcej o szczegółach usługi oraz uzyskać konkretną wycenę za swój samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =

Wcześniejszy wpis Opony Michelin czy Pirelli – które lepsze?
Następny wpis Jaki tatuaż warto sobie zrobić?