Jakie są najważniejsze trendy w branży sprzedaży kas fiskalnych?

Kasa fiskalna to nieodłączny element niemal każdego biznesu. Spotkać można zarówno bardzo małe, poręczne modele, jak i takie wyposażone w wiele dodatkowych funkcji. Producenci tych urządzeń ciągle starają się wprowadzać nowości w swojej ofercie, aby kasa fiskalna była nie tylko koniecznością, lecz również pozwalała na lepsze zarządzanie biznesem, a nawet odmieniła wygląd sklepu. Poznaj najważniejsze trendy w branży sprzedaży kas fiskalnych i wybierz idealne urządzenie dla siebie!

Mała kasa – duże możliwości

Mikro i małe przedsiębiorstwa to aż 99,2% wszystkich firm w Polsce. W ich przypadku zazwyczaj nie ma potrzeby zaopatrywania się w dużą kasę fiskalną, która zajęłaby zbyt dużo miejsca. Dlatego producenci kas coraz częściej proponują przedsiębiorcom urządzenia, w których cały mechanizm jest zamknięty w jak najmniejszej obudowie. W ten sposób kasa fiskalna może zająć jedynie niewielką część lady, a także nie ma żadnego problemu z jej przeniesieniem. Takie urządzenia to m.in. Novitus Mała Online, Posnet Ergo Online czy Elzab Mini Online.

Niewielka i bezprzewodowa

Na rynku pojawia się także coraz więcej firm mobilnych – gabinetów kosmetycznych, fryzjerskich czy przedsiębiorstw świadczących usługi budowlane. W ich przypadku najlepszą opcją jest zaopatrzenie się w mobilną kasę fiskalną. Dlatego producenci kas fiskalnych przygotowali takie modele jak Novitus Nano Online czy Elzab K10 Online. To połączenie niewielkich rozmiarów urządzenia z zasilaniem akumulatorowym, dzięki czemu można zabrać ze sobą kasę w dowolne miejsce. Takie kasy sprawdzą się nie tylko w firmach bez stałego punktu prowadzenia działalności, lecz również wszędzie tam, gdzie właściciele stawiają przede wszystkim na wygodę obsługi. Mobilną kasę wystarczy bowiem naładować raz na kilka dni, co pozwoli na pożegnanie się z całym okablowaniem.

Możliwości małych kas

Czy wybór małej lub mobilnej kasy musi wiązać się z gorszymi parametrami urządzenia? Absolutnie nie! Małe kasy fiskalne są tak samo wydajne i łatwe w obsłudze jak większe modele – mogą pomieścić nawet kilkadziesiąt tysięcy pozycji w swojej bazie towarowej, a także często są wyposażone w wygodne, dotykowe wyświetlacze. Na rynku dostępny jest również mobilny kasoterminal, który łączy funkcje kasy fiskalnej i terminala płatniczego – w ten sposób można oszczędzić jeszcze więcej miejsca.

System POS – nie tylko dla dużych firm

System POS (Point Of Sale) to zestaw narzędzi przydatnych podczas prowadzenia punktu sprzedaży. W jego skład zazwyczaj wchodzi dedykowane oprogramowanie, co najmniej jedna drukarka fiskalna, ekran POS oraz ewentualnie terminal płatniczy. Z pomocą takiego systemu można obsługiwać wiele osób jednocześnie, dlatego najczęściej spotyka się je w większych punktach gastronomicznych czy dużych sklepach. Czy jednak takie rozwiązanie jest przeznaczone wyłącznie dla większych punktów? Absolutnie nie!

System POS pozwala nie tylko na rozpoczęcie wielu transakcji jednocześnie, lecz może również zostać połączony z bazą produktów dostępnych w magazynie, archiwum dotychczasowych zamówień klientów czy grafikami pracowników. W ten sposób można łatwo kontrolować wiele aspektów biznesu (np. analizować zwyczaje zakupowe klientów lub zadbać o terminowe dostawy), a także przygotować czytelne raporty. Z systemem POS możliwe jest również wprowadzanie promocji czy wydawanie voucherów.

Takie rozwiązanie bez wątpienia przyda się w każdej firmie – niezależnie od branży, w jakiej funkcjonuje i wielkości przedsiębiorstwa. POS zawsze można rozbudować o dodatkowe opcje i stworzyć w ten sposób skuteczny system do zarządzania całym przedsiębiorstwem – od dostaw, przez kontrolę czasu pracy pracowników, aż do obsługi posprzedażowej klientów.

Kasa fiskalna jako element wystroju

Kasy fiskalne nie muszą spełniać wyłącznie funkcji praktycznej. Można wykorzystać je także jako interesujący element wystroju punktu sprzedaży. Producenci kas oraz drukarek fiskalnych starają się nie tylko zmniejszać wielkość proponowanych urządzeń, lecz również nadają im ciekawy design. Jedną z drukarek fiskalnych, które łączą estetykę i funkcjonalność jest Posnet Trio Online. To ciekawe urządzenie w przypominającym trójkąt kształcie, które świetnie dopasuje się do nowoczesnego wnętrza. W połączeniu z tabletem lub smartfonem bez wątpienia przykuje uwagę licznych klientów.

Wiele sklepów prowadzi także sprzedaż kas fiskalnych (https://mico.pl) w różnych kolorach. Nie trzeba już decydować się wyłącznie na klasyczne, czarne urządzenie – dostępne są np. kasy w kolorze białym, które świetnie współgrają z wnętrzami w stylu skandynawskim. Coraz więcej producentów oferuje również kasy i drukarki fiskalne w różnych kombinacjach kolorów, np. kasa fiskalna Elzab K10 Online dostępna jest w wersji popielato-zielonej, czy biało-zielonej. Natomiast decydując się na kasę Novitus One Online, do wyboru jest także opcja pomarańczowo-czarna. W ten sposób można dopasować niezbędne urządzenie do wnętrza swojego punktu sprzedaży, a nawet dodać mu w ten sposób charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + osiemnaście =

Wcześniejszy wpis Tablice unijne – co musisz o nich wiedzieć?
Następny wpis Zwolnica w napędach jazdy – kluczowa rola, budowa i naprawa