Segway od rewolucyjnego dwukołowca do off-roadu!

Zapewne dla wielu osób jednym z pierwszych skojarzeń z Segway będzie pojazd określany jako urządzenie do transportu osobistego. Jest to sławny elektryczny dwukołowiec, który całkowicie zmienił podejście do konstruowania nowoczesnych pojazdów. Dzisiaj marka znana jest z wielu innych wynalazków. A od 2018 roku postanowiła swoje nowatorskie rozwiązania technologiczne przenieść do branży off-roadu. Jak jej to wyszło?

Historia pisana przez innowacje

Amerykańska firma Segway działa na rynku od 1999 roku i przez ten czas wprowadziła wiele innowacyjnych rozwiązań. Znajdują one szerokie zastosowanie w transporcie oraz technologii asystującej, które mają za zadanie ułatwić przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym. Założyciel firmy, amerykański wynalazca i biznesmen Dean Kamen od samego początku chciał poprawić możliwości płynnego poruszania się i pokonywania przeszkód, takich jak nierówności, krawężniki czy schody.

W ten właśnie sposób powstał pierwszy dwukołowy transporter osobisty Segway PT oraz Independence IBOT Mobilny System, czyli samowyważające urządzenie mobilne. Dzisiaj do marki należy kilka tysięcy patentów, a jej rozwiązania są stosowane przez takie koncerny jak BMW, Ferrari, Seat, GM, Ford, Amazon, czy Intel. W 2018 roku firma Segway postanowiła rozszerzyć swoją działalność o pojazdy ATV, UTV i SSV. Jak jej to wyszło?

Off-road w klimacie Segway

Innowacyjne podejście Segway do transportu jako takiego to doskonała podwalina pod produkcję pojazdów, które mają sobie poradzić w najtrudniejszym terenie. Marka podeszła do sprawy bardzo poważnie, organizując całkowicie oddzielną firmę – Segway Technology Co. Ltd., której zadaniem jest tylko i wyłącznie projektowanie, produkcja oraz sprzedaż pojazdów terenowych.

Na pierwsze efekty nie trzeba było długo czekać, ponieważ już w 2019 roku zaprezentowano pierwsze pojazdy terenowe wyposażone zarówno w klasyczne, jak i w innowacyjne napędy hybrydowe. Zaledwie po 3 latach od debiutu w produkcji tego typu maszyn, Segway oferuje szeroką gamę pojazdów o rewolucyjnym wyposażeniu.

Quady i pojazdy UTV i SSV od Segway

Oferta pojazdów terenowych Segway obejmuje trzy typy maszyn. I są to pojazdy:

  • ATV – czyli quady
  • UTV – pojazdy użytkowe z kabiną
  • SSV – pojazdy side by side

Co ważne, wśród nich dostępne są modele z różnym wyposażeniem, co pozwala na pełne dopasowanie pojazdu do potrzeb. Tym, co zwraca szczególną uwagę, oprócz wielu nowatorskich technologii obejmujących układ zawieszenia, budowę silnika i napędu, jest nowoczesny wygląd maszyn – zwłaszcza quady nieco odbiegają swoim designem od tych, które są już na rynku.

Marka czerpie również garściami równie ze swoich technologii cyfrowych. W ten sposób pojazdami Segway można sterować za pomocą aplikacji mobilnych. Przykładowo do ich uruchomienia wystarczy smartfon z dedykowaną aplikacją. Warto również wspomnieć o tym, że przy niezwykle bogatym wyposażeniu i naprawdę rewolucyjnych rozwiązaniach konstrukcyjnych, pojazdy terenowe Segway dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − dwa =

Wcześniejszy wpis Zakupy spożywcze i do ogrodu – czy to dobry pomysł?
Następny wpis Szczepienia przeciwko tężcowi – co warto wiedzieć?