Wszystko, co musisz wiedzieć o czasie Present Simple

Czas Present Simple to jeden z najczęściej stosowanych czasów w języku angielskim. Co więcej, to też czas, który poznajesz jako pierwszy, gdy zaczynasz naukę języka. Poznaj tajniki czasu Present Simple i naucz się stosować go w praktyce.

Budowa i zastosowanie czasu Present Simple

Present Simple to nie tylko pierwszy czas w języku angielskim, który poznajesz. To także najprostszy w budowie czas angielski! To sprawi, że opanujesz go z łatwością i w krótkim czasie. Dobra wiadomość – zdania tworzone w języku polskim w czasie teraźniejszym przypominają zdania po angielsku w czasie Present Simple. Dla przykładu: po polsku powiesz „Ja lubię pizzę”, a po angielsku „I like pizza”. Co jednak istotne, to że w języku polskim możesz pominąć osobę, w języku angielskim zawsze musisz wskazać osobę, gdy układasz zdania. Dla wszystkich osób czynność pozostaje taka sama poza jednym wyjątkiem. Gdy mówisz o czynności wykonywanej przez nią, niego (3 osoba liczby pojedynczej), to do czasownika musisz dodać końcówkę „s” lub „es”. Czyli według wcześniejszego przykładu: „He likes pizza”.

Czas Present Simple stosowany jest do opisywania codzienności, nawyków, zachowań, które notorycznie się powtarzają. Możesz więc opowiadać w tym czasie o tym, co robisz na co dzień lub o czynnościach trwających dłużej, takich jak np. praca w danym miejscu. Czas Present Simple jest również odpowiedni do opisywania upodobań, hobby i cech osobowości.

Praktyczne ćwiczenia czasu Present Simple

Chcesz poćwiczyć czas Present Simple? Obejrzyj film, który przybliży Ci najważniejsze zagadnienia związane z tym czasem: https://www.youtube.com/watch?v=dJD8lW5t8og. Z załączonego materiału dowiesz się między innymi, jak poprawnie użyć czasu Present Simple, gdy zapoznajesz się z nową osobą. Oznacza to, że nauczysz się mówić o swoim hobby oraz codziennych nawykach. Poćwiczysz też mówienie o bliskich Ci osobach i ułożysz samodzielnie ponad 40 zdań po angielsku!

Jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej, to odwiedź też stronę: https://szybkanauka.pro/angielski-present-simple-cwiczenia/. Znajdziesz na niej informacje, jak zbudować zdanie w języku angielskim zaledwie w minutę i jak porównanie do języka polskiego zwiększy Twoje umiejętności w języku angielskim.

Jak tworzyć pytania w czasie Present Simple?

Jeśli przygodę z twierdzeniami w czasie Present Simple masz już za sobą, czas na naukę pytań. Wiele przydatnych wskazówek na ten temat znajdziesz w materiale: https://szybkanauka.pro/present-simple-pytania/. Pytania to jedne z najczęściej używanych konstrukcji w języku angielskim. To dzięki nim będziesz w stanie efektywnie prowadzić konwersację w języku angielskim. Z pytań korzystasz codziennie niezależnie od okoliczności. Materiały zamieszczone pod załączonym linkiem pozwolą Ci raz na zawsze rozwiać wątpliwości i poznać tajniki „do” i „does”. Dzięki temu rozprawisz się z rozmyślaniami, jak je poprawnie wykorzystywać.

Present Simple czy Present Continous – który czas wybrać?

Gdy znasz już dwa czasy teraźniejsze w języku angielskim, czyli Present Simple oraz Present Continuous, to z pewnością chcesz wiedzieć, kiedy zastosować odpowiedni czas. Jeśli masz wątpliwości, to zajrzyj na stronę: https://szybkanauka.pro/present-simple-vs-continuous/ i dowiedz się zaledwie w kilkunastominutowym materiale, jak naturalnie i intuicyjnie wybierać odpowiedni czas teraźniejszy.

Nauka języka angielskiego może być naprawdę prosta i przyjemna, jeśli wybierzesz odpowiednią metodę. Sprawdź materiały, oglądaj filmy i ucz się angielskiego, wykorzystując mówienie i słuchanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 − jeden =

Wcześniejszy wpis Jak oszczędnie drukować?
obrzezanie Następny wpis Metody męskiej antykoncepcji — to powinien wiedzieć każdy facet