Jak oszczędnie drukować?

Chcesz drukować oszczędnie? Jest wiele sposobów, by obniżyć koszty drukowania. Spójrz, jakie metody możesz wdrożyć w życie. Poznaj też subskrypcję Instant Ink, dzięki której będziesz drukować szybko i oszczędnie.

Energooszczędna drukarka, oszczędność na materiałach eksploatacyjnych

Skutecznym sposobem na oszczędności w kwestii drukowania jest wybór urządzenia energooszczędnego. Nie każdy sprzęt, który jest konkurencyjny cenowo, będzie opłacalny w późniejszej eksploatacji. Czasem tania drukarka oznacza wyższe koszty energii elektrycznej i materiałów eksploatacyjnych.

Kolejnym punktem wartym rozważenia, gdy chcesz oszczędniej drukować, jest wybór odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. Duże znaczenie ma na przykład jakość papieru. Nie tylko wpływa na mniejsze zużycie tuszu oraz energii elektrycznej. Papier wysokiej jakości to także dbałość o sprzęt drukujący. Nieodpowiedni papier może zapychać elementy drukarki. Jeśli dojdzie do uszkodzenia mechanizmu, może to oznaczać konieczność wymiany całej drukarki.

Nie obawiaj się także zamienników tuszy i tonerów. Nawet jeśli producenci rekomendują, by używać tylko oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, to wybór zamiennika sprawdzonego producenta to oszczędność i wcale nie niższa jakość. Możesz w ten sposób zaoszczędzić nawet 80%, a wciąż drukować w wysokiej jakości i z dbałością o urządzenie.

Oszczędne nawyki w zakresie drukowania

Oszczędności w odniesieniu do drukowania to także ekonomiczne nawyki. Pamiętaj, by ograniczać się do drukowania tylko tego, co naprawdę potrzebujesz. Dla przykładu – często bilet pociągowy czy na samolot możesz mieć w wersji elektronicznej. Jeśli okaże się, że potrzebny jest wydruk, to sprawdź, czy oprócz niezbędnych treści nie drukujesz również reklam i innych zbędnych treści.

Kolejną wskazówką jest korzystanie z oszczędnej opcji drukowania, jeśli nie potrzebujesz uzyskać najwyższej jakości druku. Gdy drukujesz np. notatki do własnego użytku, to nie musisz starać się o najwyższą jakość. Jeszcze jednym oszczędnym trikiem jest drukowanie w wersji czarno-białej, gdy oczywiście masz taką możliwość. Pliki robocze drukuj również dwustronnie – wówczas oszczędzasz nie tylko tusz czy toner, ale i papier. Zwracaj uwagę również na czcionkę. Są czcionki, które zachowują czytelność przy mniejszych odstępach między poszczególnymi literami.

Subskrypcja Instant Ink – szybkie i oszczędne drukowanie

Jeszcze jednym sposobem na oszczędności w zakresie druku jest subskrypcja Instant Ink – szybkie i oszczędne drukowanie. To usługa HP, w ramach której możesz subskrybować tusz do drukarki. Zasady programu są bardzo proste. Uiszczasz miesięczną opłatę, a Twoja drukarka dba o to, by nigdy nie zabrakło w niej materiałów eksploatacyjnych. Dzięki udziałowi w programie możesz zaoszczędzić nawet do 70% na tuszach lub tonerach do drukarki.

Koszty planów subskrypcyjnych zaczynają się już od 4,99 zł miesięcznie w przypadku opcji z tuszem. Wydatki poniesione na comiesięczną opłatę zależą od tego, jak dużo drukujesz. Jeśli 10 stron na miesiąc (w przypadku drukarki atramentowej) to pozostajesz przy najniższym planie. Koszt najniższego pakietu dla drukarki laserowej to 10,99 zł miesięcznie i obejmuje wydruk do 50 stron na miesiąc. Koszt stopniowo się zwiększa w zależności od liczby drukowanych stron w ciągu miesiąca.

Subskrypcja Instant Ink – szybkie i oszczędne drukowanie to prosty i przyjazny program dla użytkowników. Aby w nim uczestniczyć, wystarczy, że wybierzesz odpowiedni plan subskrypcji, a HP wyśle do Ciebie właściwy tusz lub toner. Co istotne, w dowolnym momencie możesz zmienić subskrypcję lub z niej zrezygnować. To nie tylko oszczędność, ale i spora wygoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 6 =

Wcześniejszy wpis Tani niezbędnik – etui wodoszczelne na dokumenty
Następny wpis Wszystko, co musisz wiedzieć o czasie Present Simple