ETF i kryptowaluty – dlaczego to dobre połączenie?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

To znak czasów, że cyfrowe waluty, czyli kryptowaluty zyskują na coraz większym znaczeniu, usadawiając się wygodnie na rynku finansowym. Warto poznać je lepiej i wykorzystać ich potencjał, zwłaszcza że zapewniają one dużo możliwości, na przykład jak połączymy je z innym ciekawym instrumentem finansowymi – ETF.

Kryptowaluty i ETF – idealne połączenie

Kryptowaluty jeszcze do niedawna były odbierane z pewną dozą nieufności, co na pewno brało się z tego, że mają one krótki staż na rynku. Dzisiaj ta optyka się trochę zmieniła, dlatego też kryptowaluty jawią się trochę inaczej, zdecydowanie lepiej. Ich odbiór jest tym bardziej pozytywny, gdy zobaczymy, jak wiele możliwości oferuje ta waluta. Jedną z lepszych opcji jest opcja ETF na kryptowaluty. ETF – rodzaj funduszu inwestycyjnego, którego jednostki uczestnictwa są przedmiotem obrotu giełdowego – z ekspozycją na wirtualne waluty działa w identyczny sposób, jak inne rodzaje funduszy, naśladując konkretny instrument bazowy. Oznacza to, że każdy jego wzrost lub spadek wywołuje ten sam skutek w przypadku jednostek uczestnictwa ETF-u. Dzięki temu, że ETF z ekspozycją na kryptowaluty notowany jest na giełdzie, wykazuje się dość dużą płynnością. 

ETF na kryptowaluty – jak zainwestować?

Tak jak już wspomnieliśmy przed chwilą – ETF na kryptowaluty notowane są na giełdzie, co sprawia, że dostępne są one dla każdego posiadacza rachunku inwestycyjnego. Bardzo łatwo go otworzyć online, decydując się na współpracę z brokerem. Bardzo ważne, aby zdecydować się na współpracę z zaufanym partnerem, bo to ma ogromny wpływ na większe możliwości inwestycyjne i ewentualne zyski, uzależnione w dużej mierze od pobieranych opłat. Godny zaufania broker nie tylko zwiększa szanse na pomnażanie środków pieniężnych i jednocześnie ogranicza ryzyko strat, ale i dostarcza pomocne materiały, dzięki którym można nauczyć się inwestowania. 

ETF i kryptowaluty. Dlaczego warto w ten sposób inwestować?

Inwestowanie w ETF-y na kryptowaluty może przynieść dużo dobrego, zapewnić zdecydowanie większą opłacalność niż bezpośredni zakup kryptowalut. Dzieje się tak dlatego, że w tej sytuacji nie musimy posiadać portfela kryptowalutowego, dzięki czemu nie istnieje ryzyko, że utracimy do niego dostęp. Co równie ważne – takie inwestowanie jest po prostu łatwiejsze, gdyż przebiega wedle tych samych zasad, co handel innymi EFT-ami czy akcjami. Istotne też jest to, że w przypadku ETF nie stosuje się dźwigni finansowej, co mocno ogranicza ryzyko utraty środków pieniężnych. Nie można też zapominać o tym, że inwestycja w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty pozwala na kupowanie ułamkowych części walut, przez co uzyskujemy niższą wartość transakcji i próg wejścia. 

ETF – co jeszcze za nimi przemawia?

Nieprzypadkowo ETF-y wybierane są tak często przez inwestorów, gdyż taka możliwość inwestowania dostępna jest praktycznie dla wszystkich, gdyż nie potrzeba mieć na to dużych środków. Większość akcji ETF sprzedawana jest za 100 dolarów lub nawet mniej, ale co najważniejsze – już nawet jedna akcja zapewnia ułamkowy udział w dziesiątkach czy setkach różnych firm. Nie można jednakże zapominać, że mając ograniczone środki do inwestowania, możemy je stracić, gdy konkretne spółki będą miały problemy. 

To tylko pokazuje, jak wiele można zyskać, poznając lepiej ETF i kryptowaluty. Bądźmy jednak uważni, by nie zagalopować się zbyt mocno i stracić środki pieniężne. Pomoc zaufanego brokera jest tu nieoceniona. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + dziewiętnaście =

Wcześniejszy wpis Czym są pieczątki beztuszowe i jakie wybierać?
Następny wpis Jaką wełną ocieplić poddasze?