Czym zmyć klej z szyby

Czym zmyć klej z szyby?

Czy kiedykolwiek naklejałeś naklejkę na szybę? Taką, która jest mocno przymocowana i narażona na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne? Jeśli tak to, na pewno wiesz jak trudno pozbyć się samej naklejki, ale również jak ciężkie jest usuwanie kleju. Czym usunąć naklejki z szyby, aby klej został skutecznie wyczyszczony, a szyba lśniła? Jak to zrobić, aby nie uszkodzić powierzchni szyby?

SPIS TREŚCI

 1. Problematyczny klej na szybie
 2. Domowe sposoby na zmycie kleju z szyby
 3. Top 3 pomysłów na usunięcie kleju po naklejce na szybie!
 4. Czym usunąć naklejki z szyby?
 5. Jak usunąć klej do szyb z okien?

Problematyczny klej na szybie

Naklejki na szyby spotykamy na co dzień w autach, chociażby mówiące o numerze rejestracyjnym samochodu. Wiele takich naklejek widujemy także w galerii na witrynach wystawowych w sklepach, a także w wielu innych miejscach. Co ważne, takie naklejki nie mogą być przyklejone wiecznie na szybach i co jakiś czas następuje zmiana takich naklejek.

Klej po naklejkach jest jednak trudny do usunięcia i nie zawsze udaje się go pozbyć łatwo z powierzchni szyby nie uszkadzając jej. Naklejki na szyby czy meble, a także te na sprzęcie AGD, są kolorowe, ciekawe, lubiane szczególnie przez dzieci, ale ich usuwanie, nie należy do najłatwiejszych. Czasem bywa, że to żmudna i mozolna praca, przy której można stracić cierpliwość. Klej do naklejek zostawia brzydkie ślady lub play, jest z reguły bardzo mocny i trudno go zdjąć z powierzchni.

Widząc takie resztki kleju na szybie czy meblach przychodzi nam na myśl zastosowanie domowych sposobów na pozbycie się kleju z szyb. Takim przykładem są benzyna ekstrakcyjna, czy aceton, a także rozpuszczalnik do farb. Należy te środki stosować jednak z dużą dozą ostrożności, a o tym kilka słów poniżej.

jak najlepiej usunąć naklejkę z szyby

Domowe sposoby na zmycie kleju z szyby

Istnieją takie środki chemiczne, których używa się do skutecznego usuwania kleju z szyby. Są to jednak środki dość silne, trzeba używać ich z rozwagą, a też nie nadają się do wszystkich powierzchni. Dobrze sprawdzą się na przykład na witrynach sklepu, gdzie mamy do czynienia z dużą powierzchnią. Ale najlepiej jednak nie stosować ich w małych mieszkaniach, ze względu na wydzielający się silny zapach.

Czym zmyć klej z szyby, aby zachować środki ostrożności i skutecznie pozbyć się naklejki z szyby. Przy usuwaniu nalepek należy zwrócić uwagę na pewne zasady. Mimo, iż mamy do czynienia z różnymi nawierzchniami, to trzeba pamiętać by:

 • nie usuwać nalepek na sucho,
 • nie zdrapywać naklejki nożykiem, by nie uszkodzić powierzchni,
 • nie odkładajmy usunięcia nalepki na później, im później tym gorzej usunąć naklejkę z okna,
 • nie używajmy zapalarki przy usuwaniu kleju do naklejek na ciepło.

Istnieje kilka domowych sposobów na to czym zmyć klej z szyby. O ile szkło, z którego chcemy zmyć nalepkę jest słoikiem, możemy go namoczyć w wodzie, wówczas naklejka schodzi dużo łatwiej. Jednakże, kiedy mamy do czynienia z większą powierzchnią, musimy pomyśleć o innych sposobach. Oto kilka pomysłów na to czym usunąć naklejki z szyby:

 • użycie gorącego octu – należy go nałożyć wacikiem na szybę, tak by naklejka namiękła, po chwili powinna zostać usunięta z szyby,
 • oliwka, lub tłusty krem – nakładając krem na klej z nalepki, należy go pozostawić na kilka godzin na powierzchni szyby, kiedy klej i nalepka namiękną, wówczas możemy usunąć je bez problemu,
 • zmywacz do paznokci – skutecznie usuwa resztki kleju z nalepek z różnych powierzchni.
 • suszarka do włosów – skutecznym sposobem jak zdrapać naklejkę z szyby jest ciepły nadmuch powietrza, wystarczy podgrzać jedną stronę szyby, aby naklejka odeszła od szkła.

Usuwanie nalepki z szyby domowymi sposobami nie należy do najprostszych, ale przy użyciu powyższych sposobów, można sobie to znacznie ułatwić. Jeśli nalepka już zaczyna odchodzić od szyby, można ją delikatnie podważyć kartą lub skrobaczką. Świetnie sprawdzi się tu również czyścik parowy, jeśli taki posiadamy, to może on być bardzo skuteczny w usuwaniu resztek kleju po nalepce na szybie.

jak odkleić nalepkę z szyby

Top 3 pomysłów na usunięcie kleju po naklejce na szybie!

Prócz wspomnianych powyżej pomysłów na usunięcie kleju z szyby istnieją jeszcze inne ciekawe sposoby. Oczywiście te powyższe również można zaliczyć do tych najbardziej skutecznych i należących do najczęściej stosowanych, ale można również wyróżnić takie pomysły jak:

 1. Przegotowana woda – para unosząca się z wrzątku pomoże skutecznie usunąć klej z szyby i pozwolić na zmywanie naklejek. Potrzebujemy jedynie czajnika z gorącą, wodą, należy tutaj również zachować wszelką ostrożność.
 2. Soda oczyszczona – do top 5 sposobów jak odkleić naklejkę, należy roztwór z sody oczyszczonej. Należy wymieszać sodę z wodą i namoczyć pozostałości kleju z szyby. Po pół godziny klej powinien zejść z szyby.
 3. Olej i soda oczyszczona – to naprawdę działa, roztwór ten jest tłusty, ale jednocześnie jest w stanie rozpuścić klej z szyby. Powstałą pastę trzeba wetrzeć w klej, ale uwaga róbmy to ostrożnie, tak by nie podrapać szyby, ale usunąć klej po naklejkach.

Jak widać, istnieje jeszcze wiele sposobów na usuwanie naklejek z szyby. Pamiętajmy, że równie dobrze można owe sposoby wykorzystać w momencie, gdy szukamy rozwiązań jak usunąć klej z szyby samochodowej. Te pomysły można śmiało stosować w wielu sytuacjach, ponieważ są bezpieczne.

jak usunąć ślady po naklejkach

Czym usunąć naklejki z szyby?

Jeśli nie wiemy, jak usunąć klej z szyby samochodowej powinniśmy zaczerpnąć wiedzy z powyższych porad. Na szybę samochodową zadziała tak samo jak na inne szklane powierzchnie parująca woda, aceton, czy też roztwór z sody. Mówi się jednak, że najbardziej skutecznym sposobem jak odkleić naklejkę z szyby jest ciepło. Czyli rozgrzanie szyby z jednej strony, tak, by naklejka sama odeszła nie pozostawiając wówczas zbyt wielu śladów i plam po kleju na szybie.

usuwanie naklejek z okien

Jak usunąć klej do szyb z okien?

Użycie wszystkich domowych sposobów pozwoli na ściągniecie naklejki również z szyb okien. Przydatne będą tu również wszelkie domowe produkty, które posiadają olej, są tłuste oraz alkoholowe. Pozostałości po naklejce łatwo zmyć zmywaczem do paznokci lub wódką. Sprawdzić się tutaj mogą również inne produkty spożywcze, takie jak masło, majonez, olejki dla dzieci i te zmywające makijaż. Dobrze sprawdzą się także płyny, których używamy do dezynfekcji powierzchni.

Jeden komentarz do “Czym zmyć klej z szyby?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =

czapka na drutach Wcześniejszy wpis Jak zrobić czapkę na drutach na okrągło krok po kroku!
czysta woda w oczku Następny wpis Krystalicznie czysta woda w oczku wodnym to proste!