czyszczenie dpf

Co powinniśmy wiedzieć o filtrze cząsteczek stałych?

Nagromadzenie się zanieczyszczeń na filtrze to poważny problem – może doprowadzić do unieruchomienia auta z silnikiem diesla. Jakie są objawy zanieczyszczonego filtra DPF?

Filtr DPF – objawy zanieczyszczenia

Pierwszy znak to spadki osiągów. W bezpiecznych warunkach (pusty tor jazdy) można wykonać test. Gdy podczas kilku minut szybkiej jazdy na wysokich obrotach auto zacznie się dławić, potrzebna jest wizyta w serwisie.

Inny przejaw zapchanego filtra DPF to niespodziewane wzrosty obrotów i częste przechodzenie silnika w tryb awaryjny. Zauważymy także widoczne w sterowniku błędy P2463 bądź P2002.

Filtr DPF i katalizator

Wielu kierowców aut z silnikami Diesla, utożsamia filtr DPF i katalizator i dlatego decyduje się na usunięcie filtra. To poważny błąd. Te urządzenia stanowią odrębne elementy. Nie jest możliwa bezpieczna praca silnika bez jednego z nich.

By auto silnikiem diesla uzyskało homologację, musi posiadać zarówno sprawny filtr DPF, jak i katalizator. Bez tego nie będzie dopuszczone do jazdy. Efektem są kary finansowe i odebranie dowodu rejestracyjnego. Dlatego warto pamiętać, o rozwiązaniu, które generuje mniejsze koszty – okresowej regeneracji filtrów.

Czyszczenie filtra DPF

Czyszczenie filtra DPF można przeprowadzić samodzielnie, z pomocą specjalnych preparatów, jednak taka metoda nie gwarantuje bezpieczeństwa. Najlepsze rezultaty daje system hydrodynamicznego czyszczenia filtrów, przy użyciu profesjonalnego sprzętu, np. FF Solutions. Powierzenie serwisu odpowiednio wyposażonym specjalistom, gwarantuje perfekcyjne czyszczenie i możliwość użytkowania filtra przez długi okres.

W takiej sytuacji natychmiast należy skorzystać z formularza kontaktowego celem umówienia wizyty w profesjonalnym zakładzie regenerującym Filtry DPF. Profesjonalny personel poza samą usługą z pewnością chętnie udzieli wskazówek technicznych i porad, jak ograniczyć zanieczyszczenia filtra DPF? Przecież wszystkim nam chodzi o to, by jeździć ekonomicznie i ekologicznie. To łatwiejsze niż myślisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 16 =

skórzany portfel Wcześniejszy wpis Narzędzia do skóry – sklep kaletniczy Craftpoint
gazowa pompa ciepla Następny wpis Jak działa gazowa pompa ciepła?