Woda toaletowa – idealny wybór na lato!

Pełnia lata już tuż, tuż. Wysokie temperatury, które się wraz z nią zbliżają, każą nam szukać ochłody, orzeźwienia, ochłodzenia. To zapewnić może nam nie tylko cień i zimne napoje, ale także odpowiednio dobrane zapachy. Powinny one być świeże, energetyczne, najlepiej cytrusowe, wodne lub zielone. W letnich perfumach liczy się jednak nie tylko kompozycja aromatów, ale i typ zapachu. Najczęściej polecane są wody toaletowe. Czym one są i u jakich marek ich szukać?

Czym jest woda toaletowa?

Woda toaletowa nazywana też EDT to jeden z rodzajów pięknych zapachów oferowanych przez większość marek perfumeryjnych. Tworzą one wody toaletowe pochodzące z linii zapachowej co wody perfumowane i perfumy, przez co mogą z nimi tworzyć idealne zestawy. Takie skomponować można, chociażby na perfumeria.pl/collections/givenchy, gdzie marka Givenchy proponuje wody toaletowe i perfumowane, a także perfumy o tym samym zapachu dla kobiet i dla mężczyzn. To, co odróżnia te pierwsze od pozostałych produktów zapachowych, jest stężenie olejków eterycznych. Wody toaletowe zawierają ich najmniej, czyli od 5 do 10%. Olejki te zawieszane są w alkoholu o małej mocy.

Jak używać wody toaletowej?

Niskie stężenie olejków eterycznych w wodzie toaletowej sprawia, że ich zapach nie jest ani zbyt intensywny, ani trwały. To właśnie, dlatego ten typ pachnidła często stosowany jest jako utrwalacz zapachu tradycyjnych perfum. Najlepsze efekty uzyska się, aplikując wodę w okolicach szyi, za uszami i na nadgarstkach. Wodą toaletową nie trzeba skrapiać się obficie, wystarczy zaledwie kilka kropli. Jest to szczególnie ważne, kiedy pachnidła używa się na co dzień lub w szczególnie gorące dni.

Czy woda toaletowa sprawdzi się latem?

Lekka kompozycja wody toaletowej to idealny wybór na lato i cieplejsze dni. Mała zawartość alkoholu w niej sprawia, że minimalizuje ona ryzyko oparzenia słonecznego i nie przytłacza zbyt intensywnymi, duszącymi zapachami. Za zabraniem wody toaletowej na wakacje przemawia także jej cena – zazwyczaj niższa niż perfum i wód perfumowanych. Wody toaletowe w przystępnych cenach proponuje wiele marek. Jednym z liderów rynku jest Givenchy, która specjalizuje się w tworzeniu zapachów dla nowoczesnych dżentelmenów i eleganckich dam. Klasyczne kompozycje, które odnaleźć można w portfolio marki Givenchy, pozwalają po wody toaletowe sięgać nie tylko na wakacjach, ale i na co dzień, traktując je jako dodatek do garnituru czy garsonki. Uniwersalnym wyborem będzie np. Givenchy Pi dla panów i Reve D’Escapade dla pań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 8 =

Wcześniejszy wpis Jak malować balustrady w domu? Praktyczny poradnik
Następny wpis Tani niezbędnik – etui wodoszczelne na dokumenty