brodzik akrylowy

Jak samodzielnie naprawić brodzik lub wannę akrylową?

Łazienkę urządza się i remontuje raz na kilka, czasem nawet kilkanaście lat. Jest to stosunkowo rzec ujmując najrzadziej remontowane pomieszczenie w domu. Z tego względu wszystkie elementy wyposażenia, jakie się w niej znajdą, powinny być nie tylko estetyczne, ale i trwałe. Decydując się na zakup wanny czy brodzika https://www.lazienkiabc.pl/Brodziki-prysznicowe-c13 większość osób stawia na te wykonane z akrylu. Materiał ten posiada wiele zalet. Jedną z nich jest to, że w razie pojawienia się rysy czy pęknięcia, akrylową wannę czy brodzik można dosyć szybko naprawić. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Jeśli tak – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Zalety wanien i brodzików z akrylu

Wanny i brodziki z akrylu zaczęły być popularne dopiero kilkanaście lat temu. Materiał ten zdobył szturmem rynek branży sanitarnej. W końcu można było zamienić ciężkie, zimne żeliwne wanny na te lekkie, akrylowe. Oczywiście oprócz niskiej wagi, wanny i brodziki akrylowe posiadają znacznie więcej zalet! Przede wszystkim powierzchnia akrylu jest równa, nie posiada porów, w których gromadzą się bakterie oraz zanieczyszczenia.

Tym samym przedmioty z niego wykonane można bardzo łatwo wyczyścić. Nie bez znaczenie jest fakt, że akyl nie jest materiałem zimnym w dotyku. Komfort termiczny podczas kąpieli czy korzystania z kabiny prysznicowej jest niezwykle ważny. Kolejnym atutem jest to, że powierzchnia akrylowa posiada właściwości bakteriobójcze – o czym nie zawsze się mówi. Są to więc produkty bezpieczne! W przypadku pojawienia się rysy czy wręcz pęknięć, nie trzeba wanny czy brodzika wymienić na nowy – wystarczy je naprawić!

wanna akrylowa

Jak naprawić rysę w wannie akrylowej?

Pomimo tego, że akryl jest materiałem trwałym i odpornym na wiele czynników, czasem na skutek normalnej eksploatacji pojawiają się rysy, które nie wyglądają estetycznie. Na szczęście wannę akrylową można naprawić samodzielnie.

Sama czynność nie jest skomplikowana i praktycznie każdy powinien sobie z nią poradzić. Aby usunąć rysę z wanny akrylowej, należy zakupić specjalny zestaw, w którego składzie znajduje się: pasta polerska do akrylu, papier ścierny o różnej grubości oraz preparat czyszczący do powierzchni akrylowych.

Jeśli chodzi o naprawę większego pęknięcia należy dodatkowo zaopatrzyć się w płynny akryl i utwardzacz do akrylu. Tego typu zestawy naprawcze do wanien i brodzików akrylowych dostępne są w dobrych branżowych sklepach. Zazwyczaj produkowane są przez tych samych producentów, którzy w ofercie posiadają brodziki i wanny.

Różnica między usunięciem małej rysy a naprawą pęknięcia w wannie akrylowej polega na tym, że podczas drugiej czynności należy użyć płynnego akrylu i utwardzacza go. Wcześniejsze czynności związane z odtłuszczeniem oraz wyczyszczeniem, wypolerowaniem powierzchni, są takie same. Istotne jest także to, by dobrze ocenić wielkość pęknięcia. Płynny akryl powinien być użyty tylko w przypadku większych uszkodzeń.

Po naprawie czy to wanny czy brodzika, powierzchnia akrylowa wygląda jak nowa i posiada takie same właściwości, co wcześniej.

Jeden komentarz do “Jak samodzielnie naprawić brodzik lub wannę akrylową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =

Wcześniejszy wpis Sprawdzamy opinie o skupach z Solca Kujawskiego
kuchnia Następny wpis Kolorowa bateria kuchenna – hit czy kicz?