Ile kosztuje kontener na odpady budowlane?

Inwestycje budowlane generują ogromne ilości odpadów, które należy składować i utylizować zgodnie z obowiązującym prawem. Brak wdrożonych metod składowania nie tylko wprowadza znaczny zamęt na placu budowy, lecz także rodzi ryzyko dla osób przebywających w pobliżu. Wynajem kontenerów staje się doskonałą metodą na efektywną organizację przestrzeni budowlanej. Firmy oferujące usługi wynajmu gwarantują również transport kontenerów i ich utylizację w punktach zajmujących się gospodarką odpadami budowlanymi. Ile kosztuje taka usługa? Jaką pulę środków finansowych należy przeznaczyć na wynajem kontenerów do składowania odpadów z budowy? Jakie czynniki wpływają na końcową wycenę? Na te (i nie tylko) pytania odpowiadamy poniżej.

 

Wywóz odpadów budowlanych w Warszawie — co zostaje zakwalifikowane jako gruz budowlany?

Pozbywanie się odpadów budowlanych poprzez wrzucanie ich do śmietników komunalnych podlega wysokiej karze, włącznie z ograniczeniem wolności. Odpady tego typu stanowią duże zagrożenie dla ekosystemu przyrodniczego, a zawarte w nich substancje chemiczne powodują zanieczyszczenie wód gruntowych. Znaczna masa i duże gabaryty tego typu pozostałości mogłyby zniszczyć pojazdy transportujące śmieci, nieprzystosowane do przewożenia odpadów budowlanych. Na liście charakteryzującej odpady budowlane znajdziemy gruz ceglany i betonowy, luźny materiał pochodzący ze skutych tynków, drewno ze zużytych stropów, parkietów czy schodów, blachę, dachówki, stal z elementów zbrojeniowych, a także ceramikę sanitarną. Wszystkie wymienione tutaj przedmioty muszą być składowane w specjalistycznych kontenerach, charakteryzujących się wytrzymałą konstrukcją.

Za odpady budowlane uznaje się także resztki chemii budowlanej, np. kleje, farby, czy spoiny. Zakłady specjalizujące się w przetwarzaniu odpadów generowanych podczas inwestycji budowlanych dysponują sprzętem do recyklingu i trwałej utylizacji, z poszanowaniem wymogów środowiskowych. Wywóz odpadów budowlanych w Warszawie jest usługą, dzięki której tanim kosztem pozbędziesz się problemu, wypełniając zapisy ustawy o gospodarce odpadami.

 

Wywóz gruzu w Warszawie — cena wynajmu kontenera na odpady

Cennik na wynajem kontenera i wywóz odpadów budowlanych w Warszawie kształtuje się na podstawie rozmiaru kontenera i czasu jego użytkowania. Największe kontenery, o kubaturze sięgającej nawet 17 m3, to wydatek rzędu 2000 PLN za 7 dni roboczych. Tego typu kontenery sprawdzą się w trakcie inwestycji deweloperskich lub prac remontowych przy budynkach użyteczności publicznej. Dla inwestorów indywidualnych realizujących budowę domu jednorodzinnego przeznaczone są kontenery o pojemności od 3 do 8 metrów sześciennych. Koszt tygodniowego wynajmu kontenera w tym rozmiarze mieści się w przedziale kwotowym 300-700 PLN. W ramach usługi na wywóz gruzu w Warszawie zawiera się przeważnie wynajem i transport kontenera do wskazanej lokalizacji. Kontener na odpady budowlane można również zakupić. Jednak wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych będzie opłacalny wyłącznie dla firm budowlanych, realizujących wiele projektów rocznie. Kompleksowy wywóz odpadów budowlanych w Warszawie i wynajem kontenerów na gruz stanowi fundament oferty firmy Śmieci.eu. Więcej informacji o ofercie uzyskasz na stronie www.smieci.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + siedemnaście =

mieszkanie wynajem Wcześniejszy wpis Czy warto inwestować w nieruchomości pod wynajem?
Następny wpis Zapewniające bezpieczeństwo każdego typu odpadów kontenery