mieszkanie wynajem

Czy warto inwestować w nieruchomości pod wynajem?

Oszczędności zalegające bezczynnie na koncie bankowym tylko pozornie są bezpieczne. O ile ich wartość nominalna pozostanie niezmienna w czasie, o tyle siła nabywcza pieniądza jest systematycznie niszczona przez inflację. Nie dziwi zatem rosnące zainteresowanie innymi metodami lokowania kapitału, które nie tylko zachowają jego wartość w długim terminie, lecz także wygenerują wysoką stopę zwrotu. Coraz więcej osób dostrzega potencjał nieruchomości na wynajem, dzięki którym możesz szybko zbudować ochronę dla swoich oszczędności i uzyskać dochód pasywny. Czy inwestowanie w mieszkania ma sens? Czy warto się tym zainteresować niezależnie od sytuacji rynkowej?

Zakup nieruchomości pod wynajem — co warto wiedzieć?

Zyski z zakupu mieszkania pod wynajem biegną dwutorowo. Z jednej strony mamy do czynienia z corocznym wzrostem wartości nieruchomości, przekraczającym oficjalny wskaźnik inflacji. Już sam ten czynnik sprawia, że zakup mieszkania staje się dobrą decyzją finansową. Drugim składnikiem rocznego dochodu jest przychód z wynajmu, pomniejszony o podatek dochodowy i koszty zarządzania nieruchomością. Wartość zysków z najmu wynika z powierzchni mieszkania, lokalizacji, standardu wyposażenia i sytuacji gospodarczej. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie danego lokalu, konieczne staje się przeprowadzenie analizy opłacalności inwestycji i odpowiedzenie na kilka ważnych pytań. Jakiej grupie docelowej zamierzamy wynajmować mieszkanie? Jaka lokalizacja będzie najbardziej atrakcyjna dla potencjalnych najemców (bliskość uniwersytetu, szkół, punktów usługowych, przystanków autobusowych itp.)? Jak przygotować mieszkanie pod wynajem? Co warto zawrzeć w umowie, aby jak najlepiej zabezpieczyć swoje interesy? Osoby niemające doświadczenia w wynajmowaniu mieszkań powinny ograniczyć decyzję zakupową do większych aglomeracji miejskich. W miastach takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, czy Poznań zawsze znajdziemy klienta, gdyż popyt na mieszkania znacznie przewyższa podaż. Inwestycja w mieszkanie na wynajem to długoterminowa lokata kapitału, przynosząca miesięczne dochody i chroniąca oszczędności przed inflacją.

Jak wyeliminować zagrożenia związane z inwestycją w nieruchomości pod wynajem? Oferta firmy Z NAMI

Ryzyko związane z zakupem mieszkania pod wynajem ogranicza się w zasadzie do selekcji niewłaściwego najemcy, który zniszczy lokal lub nie będzie wywiązywał się z obowiązku regularnych płatności. Niezwykle ważne staje się zatem przygotowanie kompletnej umowy wynajmu mieszkania, która ureguluje wszystkie kwestie związane z odpowiedzialnością za powstałe szkody i ustali sposób uiszczania czynszu. Aby uniknąć nieprzyjemności wynikających z braku doświadczenia w dziedzinie nieruchomości, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy Z NAMI, zajmującej się kompleksowym procesem zarządzania najmem. Firma Z NAMI działa na terenie Warszawy i proponuje klientom przygotowanie mieszkania pod wynajem, bieżącą obsługę mieszkania wynajętego, a także rozliczenie zakończonego najmu. Dzięki pomocy profesjonalistów unikniesz pułapek czyhających na nieświadomych wynajmujących, zyskując kompleksowe wsparcie na każdym etapie inwestycji. Więcej o ofercie przeczytasz na stronie www.z-nami.eu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =

gazowa pompa ciepla Wcześniejszy wpis Jak działa gazowa pompa ciepła?
Następny wpis Ile kosztuje kontener na odpady budowlane?