balkon aranzacja

Jak zaaranżować balkon na letnie wieczory?

Właściciele mieszkań oraz apartamentów nie mają dostępu do ogrodów, tak, jak osoby posiadające domy. Jednak chcąc zaczerpnąć odrobinę świeżego powietrza bez wychodzenia z bloku, można zagospodarować balkon. W tym celu wystarczy zaaranżować w odpowiedni sposób dostępną przestrzeń, wykorzystując we właściwy sposób meble i rozmaite dodatki. Żeby stworzyć wygodne miejsce dla wypoczynku oraz relaksu wystarczy kilka elementów odmieniających z pozoru nudny balkon.

Meble ogrodowe

Na balkonie zwykle nie ma zbyt dużo przestrzeni, lecz jeśli pragniesz uczynić z niego miejsce przytulne pozwalające wypocząć i cieszyć się świeżym powietrzem, wystarczy kilka wskazówek, aby je odmienić. Przede wszystkim nie czyń z balkonu magazynu rzeczy znalezionych, pralni i suszarni ubrań w jednym.

Wynieś niepotrzebne przedmioty i posprzątaj. Następnie zobacz, ile masz wolnego miejsca. Teraz możesz skompletować meble ogrodowe, składające się ze stolika do spożywania posiłków oraz z krzeseł. Ważne, aby były lekkie, wygodne i w sposób spójny komponowały się z otaczającą je stylistyką aranżacyjną. Jeżeli balkon jest duży, wówczas można ustawić na nim fotel lub niewielką kanapę.

Lubisz się opalać, ustaw na balkonie składane leżaki, które w dowolnej chwili złożysz i schowasz, pozostawiając więcej wolnego miejsca. Można wybrać pojedyncze elementy mebli i z nich stworzyć swoją autorską kompozycję lub kupić zestaw elementów w tej samej stylistyce.

Hamaki, huśtawki i kokony ogrodowe

Oprócz mebli pozwalających na spożywanie posiłków warto poszukać elementu na błogi relaks z książką. Nie zawsze kanapa lub fotel się zmieszczą na balkonie, dlatego można je zastąpić hamakiem lub huśtawką w kształcie kokonu albo gniazda. Na balkonach świetnie sprawdzą się kokony ogrodowe w szczególności dla dzieci, które uwielbiają się huśtać. Ważne, aby tego typu elementy były wykonane z solidnych materiałów i wytrzymałe na przedwczesne zniszczenie.

Zieleń na wyciągnięcie ręki – czyli kwiaty doniczkowe

Balkon bez kwiatów byłby pozbawiony życia. To dzięki zielonym roślinom posadzonym w kolorowych doniczkach balkon staje się oazą relaksu i namiastką ogrodu pozwalającą na obcowanie z przyrodą. Aranżując balkon, koniecznie zadbaj o to, aby znalazło się miejsce na żywe rośliny doniczkowe. Możesz również dodatkowo kupić cięte kwiaty sezonowe do wazonu i ustawić na stoliku.

Świeczki, latarenki, poduszki, koce – czyli dodatki nadające uroku

Bez dodatków dopełniających stylistykę balkonu trudno mówić o stworzeniu niesamowitego klimatu. Pomogą w tym szklane słoje z umieszczonymi wewnątrz lampkami ledowymi lub ze świeczkami. W sposób efektowny przestrzeń udekorują również świece w szklanych słoiczkach lub w metalowych świecznikach.

Na krzesłach nie może również zabraknąć kolorowych poduszek, a na hamaku lub na huśtawce stylowych koców i pledów pozwalających okryć się w chłodne wieczory. Reasumując, w poszukiwaniu niepowtarzalnych dekoracji, odwiedź sklep internetowy Radochy Gospochy oferujący szeroki asortyment dekoracji oraz elementów pozwalających na zaaranżowanie balkonu w sposób nieprzeciętny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =

Wcześniejszy wpis Meble modułowe – wszystko co chcesz o nich wiedzieć
Następny wpis Dlaczego zakupy z dowozem do domu są tak popularne?