Czym wyróżniają się włóczki wełniane? Zobacz, co możesz z nich zrobić!

Dzierganie bez wątpienia wraca do łask. Nic zatem dziwnego w tym, że rynek dostępnych włóczek z roku na rok rośnie w siłę. Obecnie wybór motków jest ogromny – dzięki temu każdy może znaleźć idealny dla siebie, pasujący do swojego pomysłu materiał. Dużą popularnością wśród rękodzielników cieszą się włóczki wełniane. Z czego to wynika? Co można z nich wykonać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Włóczki wełniane – co warto o nich wiedzieć?

Wełna to naturalny surowiec pozyskiwany od zwierząt. Włóczki wełniane od lat są doceniane przez dziewiarki. Powodem takiego stanu rzeczy są unikalne cechy tego materiału. Włóczki wełniane wyróżniają się właściwościami hydro- i termoregulacyjnymi. Dzięki temu wyroby, do których są wykorzystywane, mogą odpychać wodę, ale także izolować ciało od niskich i wysokich temperatur. Oznacza to, że wełna doskonale sprawdza nie tylko w robótkach przeznaczonych na zimę, ale także na lato. Co więcej, nie powoduje pocenia się. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom może skutecznie odprowadzać wilgoć ze skóry.

Jak możesz wykorzystać włóczki wełniane?

Włóczki wełniane kojarzą się głównie z ciepłymi swetrami i kamizelkami. Nie jest to jednak jedyne ich zastosowanie. Świetnie sprawdzą się do wydziergania szalików, czapek, skarpet, a nawet kapci! Z wełnianej włóczki wykonuje się też domowe akcesoria i dekoracje, takie jak dywaniki czy ozdobne poszewki na poduszki. Zaawansowani rękodzielnicy tworzą nawet abażury czy efektowne misy!

Niektórzy jednak nie przepadają za ubraniami wykonanymi z czystej wełny – zdarza się, że materiał “gryzie”. Warto wówczas sięgnąć po mieszanki wełny z np. akrylem. Dzięki temu wyrób będzie miękki i przyjemny dla skóry, a co najważniejsze – dzięki syntetycznemu dodatkowi zyska na trwałości i wytrzymałości. Robótki wykonane z takiej włóczki są też łatwiejsze w pielęgnacji – można prać je w 30℃ i suszyć rozłożone na płasko.

Jak wybrać i gdzie kupić odpowiednie włóczki?

Estetyka i trwałość wydzierganego ubrania lub ozdoby zależą nie tylko od Twoich umiejętności, ale także od wykorzystanych do tego włóczek. Warto zatem postawić na produkty najwyższej jakości, od polecanych wśród rękodzielników producentów. Na szczęście nie musisz tracić czasu na poszukiwania takich włóczek w stacjonarnych sklepach w swoim mieście – znajdziesz je w Internecie, np. w e-sklepie https://niteczka.pl/wloczki-welniane. Hobbyści doceniają szeroką gamę kolorystyczną dostępnych tam włóczek i chwalą sobie atrakcyjne ceny. Warto zaufać opiniom innych, szczególnie jeśli stykasz się z tego rodzaju materiałem po raz pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 18 =

Wcześniejszy wpis Jak wybrać dobre meble do warsztatu?
Następny wpis Jak prać kurtkę z kaczego puchu żeby jej nie zniszczyć?