Aromaterapia w domu – jakie olejki stosować?

Aromaterapia nieustannie zyskuje na popularności. Naturalne olejki eteryczne pozwalają rozwiązać wiele problemów ciała i umysłu, łagodzą ból, wspierają organizm w walce z chorobami, pobudzają zmysły, poprawiają samopoczucie i budują wyjątkową atmosferę swoich zapachem. Podpowiadamy, które olejki warto umieścić w domowej apteczce, by wykorzystać ich leczniczy charakter i poprawić codzienne funkcjonowanie.

 

Dlaczego warto stosować naturalne olejki eteryczne?

Olejki eteryczne to nie tylko wyjątkowy potencjał zapachowy, ale również i pozytywny wpływ na ciało i umysł. Ich aromat buduje wyjątkową atmosferę, choć są również polecane w przypadku różnego rodzaju dolegliwości. Dla przykładu masaż olejkiem cynamonowym czy goździkowym przyjemnie rozgrzewa, przynosząc ukojenie obolałym mięśniom. Dyfuzor czy kominek zapachowy pozwalają z kolei rozprowadzić olejki w pomieszczeniach, oczyszczając powietrze i w zależności od potrzeb – stymulując umysł do działania lub wyciszając go po dniu pełnym wrażeń.

Oleje sprzyjają medytacji, znajdują swoje zastosowanie w saunach i aromatycznych kąpielach oraz wypełniają nasz świat cudownymi zapachami o terapeutycznym oddziaływaniu. Ich moc znana była już w czasach starożytnych, a medycyna naturalna po dziś dzień czerpie z ich wyjątkowych właściwości. Warto więc sprawdzić ich możliwości i siłę działania naturalnych składników, by na nowo zbudować jakość swojego codziennego funkcjonowania.

naturalna aromaterapia

Naturalne olejki eteryczne na stres i napięcie

Czasem już jedna kropla wyjątkowego olejku może wprowadzić spokój i harmonię do naszego umysłu, przyczyniając się do poprawy nastroju i wprowadzając nas w stan odprężenia i relaksu. Na rynku dostępny jest współcześnie szeroki wybór różnego rodzaju olejków, które są pomocne w przypadku stresu i napięcia. Warto odkryć ich potencjał, by móc zrelaksować się, bez konieczności sięgania po środki farmakologiczne.

Odpowiednio dobrana kompozycja zapachowa może wprowadzić nas do świata aromaterapii, o czym wiedzieli już w starożytności, co potwierdzają liczne badania. Olejki eteryczne mogą nie tylko odświeżać atmosferę, ale również oddziaływać na nasz nastrój, działać przeciwdepresyjnie i motywująco. Który olejek wybrać, by móc odprężyć się po dniu pełnym wyzwań? Z pewnością odprężający charakter mają:

  • olejek lawendowy,
  • olejek bergamotowy,
  • olejek miętowy,
  • olejek paczulowy,
  • olejek gerniawy.

Aby czerpać w pełni z ich naturalnych możliwości, warto zaopatrzyć się w profesjonalny dyfuzor i inne akcesoria do aromaterapii, w które można zakupić w dobrych sklepach.

Inne właściwości olejków eterycznych

Olejki eteryczne wykorzystuje się w różnych celach. To nie tylko doskonałe remedium na obniżony nastrój. Mają one bowiem również potencjał przeciwwirusowy i antyseptyczny, pozwalają zniwelować bóle głowy, wspierają rozwój duchowy i pozwalają wypełnić dom wyjątkowym aromatem. Co więcej, zapach olejków umożliwia odstraszenie uciążliwych owadów, co warto wykorzystać w trakcie ich największej aktywności. Taka aromaterapia naturalna to wyjątkowy sposób na wprowadzenie naturalnych rozwiązań do swojej codzienności, dzięki czemu z pewnością podniesiemy jakość funkcjonowania na znacznie wyższy poziom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − jedenaście =

Montaż klimatyzacji krok po kroku! Wcześniejszy wpis Montaż klimatyzacji krok po kroku!
Następny wpis Realizacja zerowego śladu węglowego w budownictwie – założenia i sposoby