Aranżacja przedpokoju – jak to zrobić dobrze?

Przedpokój jest miejscem, do wystroju którego wiele osób nie przywiązuje dużej wagi. Jest to jednak duży błąd. Projektanci wnętrz słusznie twierdzą, że korytarz stanowi ważny element reprezentacyjny mieszkania i domu, bo to właśnie tam goście kierują swoje spojrzenia po wejściu do środka. Chaos panujący w tym miejscu lub nieprzemyślany wystrój wpłyną zatem na pierwsze, niezwykle ważne wrażenie. O czym trzeba pamiętać podczas aranżacji przedpokoju?

Sposób na estetyczny i funkcjonalny przedpokój

Pierwszą kwestią jest to, że przestrzeń w okolicy drzwi wejściowych jest zazwyczaj bardzo mała. Z drugiej strony to właśnie tam znajduje się kilka par butów, w których chodzimy na co dzień oraz okrycia wierzchnie. Jest zatem duże ryzyko zagracenia pomieszczenia. Biorąc pod uwagę ten fakt, niezwykle ważna jest przemyślana aranżacja, które poprawi funkcjonalność przedpokoju. Oprócz tego warto zadbać o optyczne powiększenie przestrzeni. W jaki sposób można to zrobić?

  • Jeśli chodzi o kolor ścian najlepiej sprawdzą się jasne odcienie. W przedpokoju lepiej nie wykorzystywać intensywnych barw na całej powierzchni ściany, bowiem będą one przytłaczać.
  • Drugą kwestią jest wybór odpowiedniego oświetlenia. Powinno zależeć nam na rozjaśnieniu tego obszaru, bowiem w ten sposób również uzyskamy efekt optycznego powiększenia.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas aranżacji przedpokoju?

Projektanci wnętrz z pewnością doradzą nam umieszczenie lustra na ścianie. Jeśli w jego pobliżu znajdzie się też źródło światła, efekt rozjaśnienia będzie naprawdę niesamowity. Lustro stanowi świetny element dekoracyjny, dlatego sprawi, że przedpokój zyska na estetyce. Zwróćmy jednak uwagę na styl wykonania tego elementu. Jeśli korytarz jest wąski, nie warto sięgać po lustro w grubej ramie, bowiem będzie ono zbyt masywne.

W takim przypadku lepiej zdecydować się na minimalistyczny model. Dodatkowym elementem ozdobnym w przedpokoju może być obraz. Jeśli możemy pozwolić sobie na ustawienie stolika lub szafki, na ich powierzchni postawmy wazon z kwiatami.

Zapraszamy: ISON – projektanci wnętrz Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − osiem =

Wcześniejszy wpis Jak dobrać przyczepę rolniczą?
Następny wpis Sklep internetowy Leclerc- wygoda i szybkość na jaką zasługujemy!